last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Austrálie

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Austrálie je stát, ležící na stejnojmenném kontinentu na jižní polokouli. Je tvořen také ostrovem Tasmánie a menšími ostrovy ležícími v Tichém, Indickém a Jižním oceánu.
Hlavní město: Hlavním městem je Canberra.
Jazyky: Jelikož Austrálie v minulosti bývala kolonií Velké Británie a nyní patří to společenství Commonwealthu, úředním jazykem je angličtina.
Náboženství: Většina obyvatelstva se hlásí ke křesťanství, nejvíce ke katolické církvi. Okolo 7% obyvatelsva se hlásí k buddhismu či islámu. Téměř čtvrtina populace nevyznává žádné náboženství.

MĚNA, KURZY

Měna: Australský dolar (AUD)
Aktuální kurz: 1 AUD = 16.136 CZK

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Austrálie je pověstná suchým a horkým podnebím. Pouze na pobřeží je poměrně vlhké podnebí. Ve vnitrozemí teploty dosahují poměrně vysokých teplot. Na severu se nacházejí deštné pralesy.

CENY

Orientační ceny:
malá láhev vody: 2.50 AUD
malá lahev piva: 3.00 AUD
1l mléka: 2.00 AUD
Toustový chleba 1.80 AUD
Lepší chleba 3.00 AUD
Rýže 1 kg 2.50 AUD
Malá plechovka tuňáka v oleji 90 centů
Těstoviny 1 AUD
100 gramů šunky 1.40 AUD
margarín 250g 3.00 AUD
baked beans alias fazole v tomatě : 70 centů

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Při letecké přepravě smí cestující přepravovat v příručním zavazadle jen velmi malé množství tekutin, gelů a aerosolových látek. Opatření (od 31.3.2007) se vztahují i na zubní pasty, parfémy, krémy, kosmetiku apod. Tyto látky mohou být přepravovány pouze v nádobkách s max. objemem 100ml, zalepené v průhledném plastikovém sáčku o objemu max. 1 litr (cca 20x20cm). Výjimky budou činěny pouze u přepravy léčiv nutných na cestu a výrobků pro malé děti. O těchto výjimkách budou rozhodovat přímo úředníci provádějící kontrolu.
Krátce před příjezdem do Austrálie návštěvník nebo rodina jako celek vyplňuje Incoming Passenger Card. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky a to zejména jakékoli druhy potravin v syrovém i konzervovaném stavu; to se týká rovněž potravin, které byly servírovány na palubě letadla. Zdůrazňujeme, že kontrola je velmi přísná a nekompromisní a obsah zavazadel je důkladně prověřován. Za pokus o porušení celních, karanténních a fytosanitárních předpisů jsou vyměřovány pokuty až do výše několika tisíc australských dolarů. Karantenní úředník poté rozhodne o tom, které položky lze či nelze dovézt.
K dovozu živých zvířat včetně psů a koček do Austrálie je třeba obstarat nejprve povolení od Australian Quarantine and Inspection Service.Zvíře lze dovézt z České republiky přímo do Austrálie, ale musí nejprve pobýt minimálně jeden měsíc v karanténě (Sydney, Melbourne, Perth) a teprve poté může vpuštěno do Austrálie. Upozorňujeme proto, že na turistické cesty do Austrálie nelze zvířata brát s sebou.
Upozorňujeme, že v Austrálii je velmi přísně postihován nelegální odchyt a vývoz živočichů.
Veškeré rostliny a výrobky z nich musí být deklarovány a předloženy k fytosanitární kontrole při příjezdu do Austrálie.
Povinná směna valut se nevyžaduje.
Řadit dle:
2 položky, 1 stránka

cena od: 88 900.00 Kč

Austrálie, Poznávací zájezdy - Austrálie, Austrálie

Amazing Australia

1. den: PRAHA - SYDNEYOdlet z Prahy do Sydney. Cesta v?ak není krátká, i v tom nejlep?ím poípadi trvá cesta cca 24 hod. Proto vám rádi zaoídíme zastáv...

Austrálie, Poznávací zájezdy - Austrálie, Austrálie

Sea Princess - Plavba z Austrálie na Papua Novou Guineu

1. denBrisbane (Austrálie) | Připlutí: - | Odplutí: 16:002. denna moři3. denna moři4. denAlotau (Papua Nová Guinea) | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 19:0...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

2 položky, 1 stránka
Vytvářím objednávku...