last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Belgie

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Belgie leží na severozápadě Evropy. Ze severozápadu ji omývá Severní moře. Na severu sousedí s Nizozemskem, na východě s Německem, na jihu s Lucemburskem a na západě s Francií.
Hlavní město: Brusel
Jazyky: Úředními jazyky jsou nizozemština, francouzština a němčina. Určitě se zde také domluvíte anglicky, ale pokud se naučíte alespoň pár slov nizozemsky, Belgičany tím velmi potěšíte.
Náboženství: Většina obyvatelstva ( asi 77% ) se hlásí k římskokatolické církvi. Zbytek k islámu, judaismu, protestanství či anglikánství.

MĚNA, KURZY

Měna: Euro (EUR)
Aktuální kurz: 1 EUR = 25.580 CZK

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Na severu omývá Belgii Severní moře, které má na podnebí velký vliv. Klima v Belgii je přímořské. Většina území Belgie je tvořena nížinami. Zde je podnebí mírné. Nejteplejší měsíce jsou pochopitelně červenec a srpen. Na jihovýchodě se nachází Ardeny. Zde je poměrně chladné podnebí. Pokud se chystáte do Belgii, určitě si nesmíte zapomenout přibalit deštník či pláštěnku. Po celý rok zde velmi prší.

CENY

Ceny v Belgii jsou asi o 20% drahší, než u nás. Vyplatí se nakupovat zejména v místních velkých supermarketech.

Orientační ceny:
Chleba 0,8 – 1,5 eura
1 l mléka – 1 euro
Obložená bageta – 2,5 eura
1kg rýže – 2,5 eura
1kg uzeniny, salám – od 6 euro
1kg sýra – od 8 euro
100g kávy – od 1,5 eura
coca cola – 1,5 eura
1l vína 3 – 10 euro

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Od celních poplatků je osvobozen neobchodní dovoz.
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a chrakteruý pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.

Zakázaný nebo omezený je dovoz:
- některých druhů živých zvířat, rovněž i jejich částí (ulity, krokodýlí zuby, želví krunýře atd.), či výrobky z nich (slonovinové sošky),
- některé druhy rostlin,
- různé výrobky z masa a některé uzeniny,
- střelné a bodné zbraně,
- předměty kulturní či náboženské hodnoty, starožitnosti.

Při cestování se psem, kočkou a fretkou je nutný Evropský pas vydaný a vyplněný veterinářem. Kromě toho musí být zvíře identifikovatelné buď tetováním nebo mikročipem a očkované proti vzteklině.
Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...