last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Chile

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Chile je přímořský stát, ležící na jihovýchodě Jižní Ameriky na pobřeží Tichého oceánu.
Hlavní město: Hlavním městem je Santiago de Chile.
Jazyky: Úředním jazykem je španělština.
Náboženství: Asi 75% obyvatelstva jsou římští katolíci, 15% protestanti, 6% nevěřící a zbytek se hlásí k jiným náboženstvím.

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Panují zde poměrně velké rozdíly mezi severem a jihem. Na severu můžeme najít jedno z nejsušších míst světa. Střed země má podnebí podobné podnebí subtropickému. Ze severu na jih teploty klesají. Na jihu je chladno a velmi časté srážky.
Zima je zde od června do srpna a léto od prosince od února.
Na severu se průměrná teplota pohybuje okolo 18 stupňů a na jihu okolo 6 stupňů.

CENY

Chilské obchody, v porovnání s našimi, jsou bohatší na zeleninu a ovoce. Jelikož Chile je stát přímořský, prodává se zde velké množství ryb. Pečivo se zde kupuje ve většině obchodech na váhu. V místních cukrárnách si můžete zakoupit různé místní pochoutky.

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Cizinec při vstupu na území Chile povinně vyplňuje formulář chilské Zemědělské a veterinární služby,v němž deklaruje, že do země nedováží žádné rostliny, čerstvé ovoce a zeleninu, maso a masné výrobky, mléko a mléčné výrobky, med a další potraviny. SAG zavedla přísná ochranná opatření s cílem zamezit zavlečení BSE, kulhavky a slintavky do země. Na hraničních přechodech včetně mezinárodních letišť při vstupu do Chile rutinně probíhají důkladné prohlídky zavazadel (RTG a manuální kontrola, kontrola speciálně vycvičenými psy). Restrikce na dovoz potravin se nedoporučuje podceňovat; při porušení předpisů se cizinec vystavuje nebezpečí sankcí (vysoké pokuty a odepření vstupu do země).

Do Chile je možno přivézt v hotovosti pouze částku do ekvivalentu 10.000,- USD. Jakákoli vyšší částka musí být deklarována. Povinná směna valut v Chile neexistuje.

Do Chile lze bezcelně dovézt 2,5 litru alkoholických nápojů a 400 cigaret, 50 doutníků a 500 gramů lulkového tabáku.

Za „zavazadla a předměty osobní potřeby nepodléhající clu“ se podle chilských zákonů považuje videokamera, mobilní telefon, fotoaparát, přenosný přístroj k nahrávání či reprodukci hudby (MP3, MP4), přenosný počítač, sportovní vybavení v množství odpovídajícím délce pobytu a potřebám turistiky, nutné léky s odpovídajícím předpisem, dalekohled, dárky, jejichž cena nepřevyšuje ekvivalent 300,- USD, knihy a předměty osobní hygieny. Dále cestující může do Chile přivézt předměty zakoupené v obchodech Duty Free v hodnotě do 500,- USD; v tomto případě se doporučuje uschovat pro případnou kontrolu příslušný doklad o zaplacení.
Řadit dle:
1 položka, 1 stránka

cena od: 91 977.00 Kč

Chile, Poznávací zájezdy - Chile, Chile

Chile, Peru, Bolívie **

Poznávací zájezd v srdci jihoamerického kontinentu. Slavné Machu Picchu v Peru, bájné jezero Titicaca, indiánský La Paz, přejezd největší solnou plani...

1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...