last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Čína

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Čína je dominantním územním celkem východní Asie. V současné době existují na území Číny dva státy, Čínská lidová republika (ČLR) a Čínská republika na Tchaj-wanu.
Hlavní město: Peking
Jazyky: Úředním jazykem je čínština, neboli čínské jazyky (汉语 / 漢語; Chan-jü nebo 中文; Čung-wen). Čínština je také jedním z šesti jednacích jazyků OSN.
Náboženství: Oficiálně je v Číně ateismus, dále konfucianismus, buddhismus, taoismus, islám (přes 22 mil.), katolictví, (přes 4 mil.) a protestanti (přes 10 mil.)

MĚNA, KURZY

Měna: Čínský yuan (CNY)
Aktuální kurz: 1 CNY = 3.312 CZK

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Většina země leží v mírném a subtropickém pásmu, nejjižnější oblasti zasahují do tropického pásma, velehorské oblasti na západě země mají vysokohorské podnebí. Určující vliv na čínské podnebí má monzunová cirkulace. Nejvyšší teploty na území ČLR se vyskytují v oblasti Turpanu, kde denní průměrná teplota přesahuje 40°C. V létě může teplota na poušti stoupnout až na 38°C a v noci klesnout na –34°C. Nejchladnější kraje leží na severu a severovýchodě.
Trvání a ráz ročních období v jednotlivých částech Číny jsou rozdílné. Liší se i množství srážek. Jejich převážnou část přinášejí letní monzuny. Toto nerovnoměrné množství srážek v průběhu roku způsobuje na jedné straně opakovaně záplavy, na druhé straně zase katastrofální sucha.

CENY

Orientační ceny některých produktů

taxi: asi 4 Y/km,
autobus či metro: asi 1 – 2 Y,
nealko-nápoj: asi 5 Y v obchodě a asi 10-30 Y v restauraci,
voda: asi 3 Y v obchodě a asi 10-20 Y v restauraci,
pivo: asi 5 Y v obchodě a asi 20 – 50 Y v restauraci,
láhev vína: asi 150-500 Y,
džus: asi 5 Y v obchodě a asi 20-50 Y v restauraci,
šálek čaje/kávy: asi 20-50 Y,
rychlé občerstvení: asi 30-50 Y,
jídlo v restauraci: asi 50-200 Y,
suvenýry: asi 30-200 Y.

CLO, DOVOZ, VÝVOZ


V rámci neobchodního dovozu lze přivážet zboží pro osobní potřebu v rozumné míře. Povinná výměna valut není uplatňována. Zajištění finančních prostředků pro cestu do ČLR je nutné prokazovat při žádosti o čínské turistické vízum. Dovoz i vývoz valut není nutné deklarovat, pokud hotovost není větší než 5 000 USD. Dovoz a vývoz hotovosti větší než 5 000 USD je třeba deklarovat. V případě vývozu je třeba předložit deklaraci o dovozu hotovosti na území ČLR nebo se prokázat povolením orgánů ČLR k vývozu hotovosti.

Dovážet do země je dále pro neobchodní účely zakázáno :
· všechny druhy zbraní, munici a výbušniny
· falešné peníze a ceniny
· všechny druhy silných jedů
· materiály všeho druhu (např. filmy, fotky, CD, kazety, VHS, DVD, paměťová média, tiskoviny, které by mohly poškodit čínskou politiku, ekonomiku, kulturu nebo etiku)
· živá zvířata (kromě psů a koček) a živé rostliny
· drogy a nebezpečné návykové a psychotropní látky
· potraviny, léky a další produkty pocházející z oblastí zasažených epidemií a které mohou být škodlivé pro zdraví lidí či zvířat
· nebezpečné baktérie, rostliny, zvířata a jiné výrobky.

Vyvážet ze země je zakázáno :
· všechny předměty jež podléhají zákazu dovozu do ČLR (výše uvedený odstavec)
· materiály všeho druhu, které podléhají utajení
· vzácné kulturní historické předměty a tiskoviny, které nejsou volně prodejné
· vzácné živočichy a rostliny včetně semen a vzorků

Za pašování (resp. výrobu) narkotik a vzácných živočichů nebo rostlin jsou ukládány velmi přísné tresty, v některých případech až trest smrti.

Podmínky pro dovoz psů a koček :
Každý cestující může přivézt pouze jednoho psa (kočku). Musí doložit platné potvrzení o očkování proti vzteklině a mezinárodní zdravotní průkaz zvířete vydaný v zemi původu. Na dovezené zvíře je uplatňována 30 denní karanténa na určeném místě.

Omezení pro kabinová zavazadla
Cestující na linkách odlétajících z letišť v ČLR nesmí dopravovat v kabinovém zavazadle žádné tekutiny nebo pasty/krémy/gely, v případě kosmetiky platí pravidlo max. 150 ml objemu a všechna balení bývají podrobena čichové a vizuální prohlídce. Toto opatření se týká i tekutých léků. Veškeré tekutiny, jejichž obsah uvedený limit přesahuje, musí být přepravovány v zavazadlovém prostoru letadla. Platí také zákaz přepravy zapalovačů a zápalek včetně zavazadel v nákladovém prostoru.

Cestující nesmí převážet na palubě letadla žádné alkoholické nápoje (v lahvích ani v kovových obalech). Alkoholické nápoje mohou být převáženy pouze v zavazadlovém prostoru letadla. Toto opatření se nevztahuje na alkoholické nápoje zakoupené v bezcelních obchodech letiště, které budou obchodem speciálně zabalené. V případě porušení výše uvedených pravidel jsou nápoje bez náhrady zabaveny.
Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...