last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

ID: 665844

PROVENCE PLNÁ ZÁŽITKŮ NA KOLE (MOBILHOMY)

PROVENCE PLNÁ ZÁŽITKŮ NA KOLE (MOBILHOMY)
Popis
Skalní oblouk nad řekou Ardéche je vstupní bránou do Provence s nádhernými plážemi, přírodou plnou vůně tymiánu a levandule i s hradbami obehnanými středověkými městy Aigues Mortes a Avignon. Z pohodlí kempu u moře poznáme oblast Camargue s plameňáky, černými býky a volně se pasoucími koňmi, ale také okrové skály bizarních tvarů u Roussillonu i romantickou krajinu v okolí pohoří Luberonu a Alpilles s vinicemi a olivovými háji. S kouzelnou Provence se rozloučíme v přímořském Cassis a pěším výletem okolo půvabných skalnatých zálivů.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-2.den: Praha - Ardéche - Saintes Maries de la Mer.
Autobusem přes Německo. Na kole divokým kaňonem řeky Ardéche s vyhlídkami. Od skalního oblouku Pont d´Arc do Sauze. Středověké Aigueze (volitelně koupání). Autobusem na ubytování v přímořském Saintes Maries de la Mer.


3.-4.den: Arles, St. Rémy, Fontvieille.
Prohlídka Saintes Maries de la Mer. Na kole po rovinaté Camargue, bažinaté deltě Rhony až do Arles. Prohlídka římských i středověkých památek, zejména arény, římského divadla a románského klášterního komplexu St. Trophime. Autobusem do St. Rémy: římské Glanum, prohlídka kláštera St. Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh. Na kolech do Fontvieille, okolo Daudetova mlýna. Nejnavštěvovanější Les Baux de Provence s prohlídkou, nebo mírně zvlněnou krajinou přes pohoří Alpilles do Fontvieille přes Paradou.


5.-6.den: Lubéron, Roussillon, Aigues-Mortes.
Busem do sedla pohoří Lubéron s cedrovými lesy a výhledy. Sjezd na kole do městečka na skále Bonnieux a dále do malebného městečka Roussillon na výběžku okrových skal (jedna z nejkrásnějších vesnic Francie). Přejezd do středověkého městečka Lacoste s hradem. Dopolední volno s odpočinkem u moře. Na kole do Aigues-Mortes. Přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhonu do Aigues-Mortes. Prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách.


7.-8.den: Pont du Gard, Avignon, N.P. Calanques.
Busem k řece Gardon do městečka Collias. Na kolech kolem vinic před Uzés k římskému třípatrovému akvaduktu Pont du Gard (UNESCO). Možnost koupání a dále do Remoulin. Autobusem do Avignonu. Prohlídka historické části města, Papežského paláce, mostu Benézet atd. Autobusem do Cassis na Azurovém pobřeží, pěší turistika okolo zálivů v N.P. Calanques, možnost koupání.


9.-10.den: Camargue - Praha.
Půldenní cyklovýlet v přírodní rezervaci Camargue po Dique á la Mer k majáku Phare de la Gacholle, nebo s prodloužením kolem solných jezer až do Beauduc a zpět. Eventuelně výlet lodí po Malé Rhoně. Odpoledne autobusem zpět domů.


Obtížnost: 2
, doporučujeme cross

Délka tras:
autobusem 4100 km, na kole 0-300 km

Počasí:
vzduch 26-30 °C, voda 22-24 °C

Odjezdy:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň, (od 4 osob svoz Brno)

Termín: 12.6. - 21.6. 2020

cena v Kč: 15 490,-

Termín: 26.6. - 5.7. 2020

cena v Kč: 16 490,-

Termín: 4.9. - 13.9. 2020

cena v Kč: 16 490,-


V ceně je:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 7x ubytování ve 2-lůžkových pokojích mobilhomů u moře, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj v mobilhomu za 4900 Kč, 6x česká polopenze 1980 Kč (3.-8.den).
123 PROVENCE PLNÁ ZÁŽITKŮ NA KOLE (MOBILHOMY): https://www.bikemap.net/en/r/4281856/

Pořádající ck: NOMÁD, s.r.o. IČO: 49970844
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...