last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Indie

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Jižní Asie, Indický poloostrov, ze západu břehy Indie omývá Arabské moře a z východu Bengálský záliv.
Hlavní město: Nové Dillí
Jazyky: Hindština, angličtina
Náboženství: Hinduisté 80,5%, muslimové 13,4%, křesťané 2.3%, sikhové 1,9%, ostatní nebo bez vyznání 1,9%

MĚNA, KURZY

Měna: Indická rupie (INR)
Aktuální kurz: 100 INR = 31.542 CZK

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Indie je tolik rozlehlá, že klimatické podmínky na severu země mají opravdu málo společného s těmi na jihu. Obecně řečeno v Indii panují tři roční období: teplo, vlhko a zima. Teploty jsou vysoké téměř po celý rok s rozdíly v jednotlivých regionech. Nejchladnější počasí trvá od prosince do února. Neúnosné teploty nastávají v období od března do června. Po té přichází období monzunových dešťů. Takto se to opakuje každý rok

CENY

Ceny v Indii jsou všeobecně nízké v porovnání se západním světem. I pro Čecha je tu levně.
Každá oblast Indie má svá specifika a ceny se liší. Hlavně ceny ubytování v Indii jsou velmi rozdílné.
V Indických městech a městečkách vždy najdete bankomat, kde můžete vybrat rupie.
Počítejte s tím, že vám vaše banka započítá poplatek za výběr v zahraničí, který se pohybuje kolem 100Kč.
Dvou-lůžkový pokoj s vlastním záchodem a sprchou, případně kabelovou televizí a balkónem: Rs. 300 – 1000 za pokoj.
V běžných Indických restauracích mimo turistické oblasti se dobře najíte v cenách v rozmezí od Rs.60 do maximálně Rs.200. V hustě turistických oblastech jako jsou plážové oblasti Goa vás příjde oběd, nebo večeře od 100 do 250 Rs.

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Cestující musí oznámit dovoz peněz nebo jiných cenností, pokud jejich hodnota přesahuje částku ekvivalentní 5.000 USD v hotovosti či 10.000 USD v cestovních šecích. Oznámení je potřeba učinit písemně na předepsaném formuláři CDF (tzv. "Currency Declaration Form"), který je možno obdržet u celní kontroly. Dovoz indických rupií do Indie je ze zákona zakázán, zpravidla však není nijak postihován.
Cizí měna může být vyvezena maximálně v té hodnotě, v jaké byla dovezena. Pokud cizinec vyváží více než 5.000 USD v hotovosti či 10.000 USD v cestovních šecích, musí prokázat jejich dovoz potvrzeným formulářem "Currency Declaration Form". Pro vývoz klenotů ze zlata či stříbra v úhrnné hodnotě přesahující 100.000 INR je nutné získat povolení centrální indické banky "Reserve Bank of India". Vývoz indické měny je zakázán.
Beze cla lze do Indie dovézt věci osobní potřeby a dárky zahrnující: používané věci, fotoaparát či videokameru a maximálně pět filmů, notebook či kufříkový psací stroj, 2 páry brýlí, dalekohled, rádiopřijímač či kazetový magnetofon apod., pokud jsou pro osobní potřebu cestujícího a budou z Indie vyvezeny; dále jiné předměty či dárky v úhrnné hodnotě maximálně 750 INR; v této sumě je zahrnuto maximálně 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 g tabáku a 1 litr alkoholických nápojů. V případě, že se jedná o předměty, jež by mohly být předmětem sporu v případě vývozu z Indie, se vyplatí vyplnit formulář TBRE (tzv. "Tourist Baggage Re-Export Form") a nechat si jej potvrdit celníky. Ostatní věci podléhají clu.
Bez vývozního cla lze z Indie vyvézt všechny věci, jež byly do Indie cestujícím dovezeny jako věci osobní potřeby a dále veškeré nakoupené suvenýry. Zakázán je vývoz zvířecí kůže, slonoviny, loveckých trofejí, zlatých mincí, zlata a drahých kovů v jiné formě než klenoty (na vývoz zmíněného zboží lze získat vývozní povolení od příslušných indických orgánů). Rovněž je zakázán vývoz starožitností starších 100 let, rukopisů a dokumentů starších 75 let.
Řadit dle:
123
26 položek, 3 stránky

cena od: 36 780.00 Kč

Baywatch Resort ****

ODLETY PRAHA VÍDEŇLETIŠTĚ 20 KM 30 MINNA PLÁŽIOKOLÍ RESTAURACE NÁKUPY

cena od: 42 680.00 Kč

The Lalit Golf & Spa Resort *****

ODLETY PRAHA VÍDEŇLETIŠTĚ 70 KM 1,5 HODNA PLÁŽIOKOLÍ RESTAURACE NÁKUPY

cena od: 38 500.00 Kč

Indie, Poznávací zájezdy - Indie, Indie

Úchvatný Himálaj

Privátní program již od 2 osob. Odlet každý den.ANGLICKY hovořící průvodce.1.denPraha / DillíRanní odlet z Prahy. Noční přílet do Dillí. Přivítání na ...

cena od: 40 877.00 Kč

Indie, Poznávací zájezdy - Indie, Indie

Indie a Nepál ***

Ubytování ve *** hotelech (dle místní kategorie) a lodgiích - 14 nocí: Khátmandú - 4 noci, Nagarkot - 1 noc, Váránasí - 1 noc, Ágra - 1 noc, Džajpur -...

Zuri White Sands, Varca Beach *****

3 restaurace, 2 bary, nákupní galerie, business centrum, konferenční prostory, salón krásy,

123
26 položek, 3 stránky
Vytvářím objednávku...