last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Kanada

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Kanada je rozlohou druhá největší země světa, rozkládající se v severní části Severní Ameriky. Hraničí se Severním ledovým oceánem (sever), Atlantikem (východ), USA (jih a severozápad) a Tichým oceáne
Hlavní město: Ottawa
Jazyky: angličtina, francouzština
Náboženství: Křesťanství ( 71% ), zbytek Sjednocená církev Kanady

MĚNA, KURZY

Měna: Kanadský dolar (CAD)
Aktuální kurz: 1 CAD = 16.898 CZK

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Díky velké ploše jsou její přírodní i klimatické podmínky značně různorodé. Na většině území převládá subarktické podnebí s tuhými zimami a chladnými léty, ale v pobřežních oblastech je vlivem oceánu klima daleko příznivější. Mnohdy nehostinná místa jsou proto často neosídlená a údajně zde dosud existují oblasti, kam se člověk ještě nepodíval.

CENY

Průměrná cena ubytování: 70 - 125 CAD

Ceny za luxusní ubytování od: 175 CAD

1l benzínu: 0.90 CAD

lístek do kina: 9.00 CAD

tričko (suvenýr): 10.00 CAD

1l balené vody: 0.90 CAD

noviny: 1.00 CAD

1l mléka: 1.40 CAD

šálek kávy a kobliha: 2.00 CAD

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Omezení pro dovoz a vývoz valut a místní měny není, na rozdíl např. od USA, stanoveno. V případě dovozu peněžních prostředků (tj. mincí, bankovek, ale také např. cestovních šeků) ve výši 10.000,- CAD a více je nutno učinit o této skutečnosti prohlášení u celních úředníků. Nesplnění této povinnosti může být sankcionováno zabavením dovážených peněžních prostředků a pokutou.

Předměty, které podléhají určitému omezení při jejich dovozu do Kanady, lze rozdělit do tří skupin:
1. Předměty zakázané - jako jsou např. předměty představující dětskou pornografii, propagandu nesnášenlivosti a rasové nenávisti, narkotika, padělané peníze či automatické zbraně.
2. Předměty, které lze dovést pouze s povolením kanadských úřadů či potvrzením úřadů zemí, z nichž předměty pochází. Povolovací režim či požadavek na příslušná potvrzení se vztahuje např. na dovoz živých zvířat, rostlin, potravin, zbraní, předmětů kulturní hodnoty apod. (Též viz níže).
3. Kategorie předmětů či zboží, jejichž dovoz je kontrolován co do množství. Spadají sem některé potraviny /hovězí či mléčné výrobky, některé druhy čerstvého ovoce, čerstvá zelenina/ či ohrožená zvířata nebo rostliny.

Osvobození od cel při dovozu zboží se vztahuje na věci osobní spotřeby potřebné pro délku pobytu a částky do hodnoty 750,-CAD. Je možno dovážet cigarety do 200 ks či 50 ks doutníků, alkoholické nápoje do objemu 1, 5 l v případě vína nebo 1,14 l v případě lihovin, nebo maximálně 24 (355ml) plechovek/ lahví piva. Celní sazby při nadměreném dovozu zboží či lihovin se pohybují okolo 30 % z hodnoty zboží.

Je nutné upozornit na přísné omezení dovozu potravin, zejména ovoce a zeleniny, kde se doporučuje dát přednost ovoci sušenému či konzervovanému nebo konzervované zelenině. U některých druhů ovoce či zeleniny, masa a mléčných výrobků je často vyžadováno předem, před vstupem na území Kanady vydané povolení k dovozu. Dovoz některých potravin je zakázán zcela, jako tomu je u jablek, jahod, meruněk či brambor. Uplatňují se i množstevní omezení s tím, že při překročení dovoleného množství lze uložit celní zatížení od 150% do 350%.

Stanovení povinnosti doložit dobrý zdravotní stav dovážené věci se vztahuje i na dovoz zvířat. Např. u koček je nutné veterinární potvrzení že zvíře netrpí vzteklinou. Další náležitosti veterinárního potvrzení se liší v závislosti na tom, zda je kočka dovážena
ze země, kde se vyskytuje vzteklina či nikoli. Je též možné nechat kočku očkovat v Kanadě - poplatek činí 30,- CAD. Obdobně se postupuje při dovozu psů.

Rovněž dovoz rostlin podléhá značným omezením a je nutno jej konzultovat s kanadským zastupitelským úřadem.
Pokud se dováží jakékoli jídlo, rostliny, zvířata/ryby a výrobky z nich, je nutné tyto položky uvést do celního prohlášení, která jsou rozdávána cestujícím na palubách letadel před přistáním v Kanadě. V případě nedodržení předpisů je většinou zboží zabráno a zlikvidováno na náklady návštěvníka a rovněž může být uložena pokuta (pokud porušení předpisů nedosáhne stupně nebezpečnosti trestného činu).
Řadit dle:
3 položky, 1 stránka

Kanada, Kanada, NHL

Vancouver Canucks - vstupenky NHL *

Dostupné termíny: Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes, 23.1. Vancouver Canucks - Calgary Flames, 9.2. Vancouver Canucks - San Jose Sharks, 11.2. V...

Víkend s NHL v Montrealu, únor 2019 ***

V rámci našeho leteckého zájezdu do Kanady můžete navštívit jedno z největších kanadských měst - Montreal.

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

Prodloužený víkend v Montrealu ***

V rámci našeho leteckého zájezdu do Kanady můžete navštívit jedno z největších kanadských měst - Montreal.1. den, 1.2.2019 Dopoledne odlet z Prahy do ...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

3 položky, 1 stránka
Vytvářím objednávku...