last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Namibie

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Namibie je republika ležící na jihozápadním pobřeží jižní Afriky. Sousedí se Zambií, Jihoafrickou republikou, Botswanou a Angolou. Na západě ji omývají vody Atlantského oceánu.
Hlavní město: Hlavním městem je Windhoek.
Jazyky: Oficiálním jazykem je angličtina. Dále se tu mluví černošskými jazyky Oshivambo, Nama/Damara, Herero.
Náboženství: Téměř 90% obyvatelstva jsou křesťani. Zbytek vyznává různá animalistická náboženství.

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Téměř celé území tvoří poušť Namib. Podnebí je zde velmi horké a suché. Nejlepší období na návštěvu Namibie je červen až srpen, protože v této době je zde zima a teploty jsou nižší a přijatelnější.

CENY

Ceny potravin jsou cca stejné jako u nás, v některých oblastech i levnější.

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu v objemu (počítáno na jednu osobu starší 18 let): 2 l lihovin či vína, 400 ks cigaret, 100 ks doutníků nebo 400g tabáku, 350 ml parfémů. Dále věci pro osobní potřebu neobchodního charakteru v přiměřeném množství. Zakázán je dovoz a vývoz narkotik, zbraní, munice, výbušnin, pornografie a rovněž starožitností. Při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnosti, je nutné si uschovat účtenky pro případnou celní kontrolu. Zboží přesahující hodnotu 300 USD a peněžní prostředky přesahující ekvivalent 10 000 USD musí být uvedeny v celním prohlášení. Povinnost prokázat dostatek finančních prostředků na pobyt v Kambodži není předpisy stanovena. Stejně tak cizinecké, ani devizové předpisy neupravují povinnou výměnu valut.
Řadit dle:
1 položka, 1 stránka

Namibie, Poznávací zájezdy - Namibie, Namibie

JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Zambie ***

Poznávací zájezd po zemích s nekonečnými sceneriemi, barevnou přírodou, kde se setkává oceán, poušť, hory a africká zeleň v jednom. V žádné jiné části...

1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...