last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Nový Zéland

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Nový Zéland leží v jihozápadní části Tichého oceánu. Je tvořen dvěma velkými ostrovy - Severním a Jižním, a několika menšími ostrovy.
Hlavní město: Hlavním městem je Wellington.
Jazyky: Úředními jazyky jsou zde maorština a angličtina.
Náboženství: V celém státu převládá křesťanská víra.

MĚNA, KURZY

Měna: Novozélandský dolar (NZD)
Aktuální kurz: 1 NZD = 15.187 CZK

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Nový Zéland má mírné oceánské podnebí a nejsevernější část dokonce podnebí subtropické. Léta jsou zde teplá a zimy mírné. Nový Zéland leží na Jižní polokouli, jsou zde tedy roční období oproti Severní polokouli obrácená. Nejteplejšími měsíci jsou zde leden a únor a nejchladnějším červenec. Průměrné roční teploty jsou zde v létě od 20 do 30 stupňů a v zimě od 10 do 15 stupňů.

CENY

Orientační ceny:

balená voda 1,5 L 2.59$
coca-cola (Pepsi cola) 2.25l 2.89$
pivo (zélandské) kolem 20$ za 12*0.330ml
brambory 1 kg 1.99$
banány 1 kg 2.89$
jablka 1 kg od $2 do $4.5
toustový chleba od 1.99$ do 5$
klasická šunka 1kg od 12$ do 20$
Tvrdý sýr (Eidem) 1kg 9$
Čokoláda 250g kolem 4$
Mléko 1 L $3.55 do $5
Rostlinný olej 500 ml - 1000 ml od 2.5$
Máslo $3

CLO, DOVOZ, VÝVOZ


Krátce před příjezdem na Nový Zéland každý návštěvník vyplňuje Quarantine Declaration. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky. Veškeré potraviny, dovážené na Nový Zéland, musí být deklarovány a předloženy celní kontrole. Musí být taktéž deklarovány rostliny nebo jejich části (živé i neživé), zvířata, vybavení pro účely kempování a biologické vzorky. Většinu potravin není dovoleno dovážet; ovoce, zelenina, maso, živočišné produkty, semena a rostliny jsou návštěvníkům zabavovány a zničeny. Zdůrazňujeme, že celní kontrola je velice přísná a nekompromisní. Veškerá osobní zavazadla jsou rentgenována. Pokud jsou u návštěvníka nalezeny nedeklarované předměty, může být odsouzen k pokutě až 100 000,-NZD a 5 letům vězení.

Dovoz domácích zvířat včetně psů, koček na území Nového Zélandu není pro turistické účely prakticky možný, neboť získání dovozního povolení od Ministry of Agriculture ve Wellingtonu, předchází nutnost zvíře dopravit do Velké Británie a ponechat po dobu 6 měsíců v karanténě.

Povinná směna valut se nevyžaduje. Při příjezdu i odjezdu z Nového Zélandu je třeba deklarovat částku převyšující 10.000 NZD.
Detailní informace lze získat na www.customs.govt.nz.
Řadit dle:
1 položka, 1 stránka

cena od: 105 880.00 Kč

Nový Zéland, Poznávací zájezdy - Nový Zéland, Nový Zéland

NAPŘÍČ NOVÝM ZÉLANDEM

AUCKLAND , ROTORUA , TAUPO , WELLINGTON , MT. COOK , FOX GLACIERS , CHRISTCHURCH

1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...