last minute dovolená, last minute zajezdy,last minute pobyty

Peru

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Peru je stát ležící na severovýchodě Jižní Ameriky.
Hlavní město: Hlavním městem je Lima.
Jazyky: Úředními jazyky jsou španělština, kečuánština a ajmarština.
Náboženství: Téměř 90% obyvatelstva jsou katolíci. Zbytek se hlásí k jiným náboženstvím.

MĚNA, KURZY

Měna: Peruánský nuevo sol (PEN)
Aktuální kurz: 1 PEN = 6.657 CZK

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Pásmo And dělí celou zemi do několika klimatických oblastí. Na pouštích při pobřeží Tichého oceánu je podnebí chladné a suché díky vlivu Humboldtova proudu, na severním pobřeží se díky vlivu jevu El Niño občas objevují období horká a vlhká. Podnebí And je vysokohorské a rozdílné podle nadmořské výšky. V severovýchodní části země, která spadá do Amazonské nížiny, je po celý rok horké a suché klima.

CENY

Orientační ceny v Peru:
Uvedeno v USD:
Jídlo u stánku: 3 – 4
Jídlo v restauraci: 5 – 8
Balená voda 1,5 litru: 1,5
Coca Cola 0,5 litru: 1
Pivo v obchodě 0,33l: 1
Pivo v restauraci 0,33l: 2 – 3
Káva v restauraci: 1 – 2

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

V Peru platí obvyklá dovozní omezení pro cestovatele s tím, že je zakázáno dovážet potraviny v surovém stavu, čerstvé ovoce a zeleninu, více než 20 krabiček cigaret a 3 litry alkoholických nápojů. Bezcelně je povolen dovoz následujících předmětů: 1 fotoaparát, 1 videokamera, 1 radiopřijímač, 1 elektrický spotřebič pro osobní potřebu (kulma, depilátor atd.), 1 hudební instrument, 20 ks hudebních CD, 1 videopřehrávač, 1 přehrávač videoher, 1 přenosný počítač, 1 elektronická agenda, 1 HDD, 2 USB paměti, 2 paměti do fotoaparátu, 10 videokazet, 10 video CD, 2 mobilní telefony atd. V případě peněz je možné bez registrace přivézt obnos do výše 10 tisíc USD. Při vstupu do země je vyplňováno celní prohlášení. Při dovozu předmětů pro provozování adrenalinových sportů (surfovaní prkno, padáky, kánoe, vodní lyže atd.) existuje možnost vyřízení tzv. povolení dočasného vstupu do země. Pro dovoz i vývoz zvířat a rostlin platí mezinárodní předpisy, tzn. že je vždy vyžadován mezinárodní veterinární resp. fytosanitární certifikát a dle druhu zvířete očkovací průkaz. K vývozu chráněných rostlin a zvířat je nutné mít povolení ministerstva zemědělství Peru. Toto je třeba vzít v úvahu při nákupu suvenýrů např. motýlů, různých vycpaných zvířat, speciálních kůží atd.
Povinná směna valut či deviz neexistuje. Kromě národní měny tzv. Nuevo Sol (PEN) je v zemi běžným platidlem americký dolar (USD), který lze směnit stejně jako např. Euro v bankách či směnárnách. Výměna bankovek Euro je složitější, protože většina bank je volně nesměňuje nebo jen ve velmi nevýhodném kursu. S americkými dolary lze prakticky běžně platit v obchodní síti, nicméně většinou jsou přijímány bankovky menších nominálních hodnot něž 100 USD, zejména kvůli obavám z padělání.
Při odjezdu z Peru je kontrolován především vývoz kulturních předmětů. Nesmí se vyvážet žádné originální artefakty, ať již v podobě keramiky či tkaniny. K vývozu starožitností je třeba mít certifikát jejich původu a vývozní povolení vystavené ministerstvem kultury Peru -www.mcultura.gob.pe.
Podobné povolení je třeba předložit také při vývozu replik, nestačí ukázat účet nebo fakturu o zakoupení uvedeného předmětu.
Podrobnosti o celních a devizových předpisech pro turisty lze získat na internetových stránkách PromPerú - www.promperu.gob.pe v sekci věnované rozvoji turistického ruchu, kde je k dispozici speciální „Manuál pro návštěvníky Peru“.
VARUJEME PŘED POKUSY O VÝVOZ OMAMNÝCH LÁTEK, kontroly na letištích jsou velmi důkladné a tresty za pašování poměrně vysoké. Rozhodně odmítněte žádosti Vám málo známých osob o přepravu balíčku či jakýchkoliv předmětů nebo dárků.
Řadit dle:
4 položky, 1 stránka

cena od: 80 300.00 Kč

Peru, Poznávací zájezdy - Peru, Peru

To nejlepší z Peru

SKUPINOVÝ zájezd / ANGLICKY hovořící průvodceGarantovaná data odjezdů s mezinárodní skupinkou od 2 do 16 účastníků.1.denPraha - Lima Odlet z Prahy. Ve...

cena od: 91 977.00 Kč

Peru, Poznávací zájezdy - Peru, Peru

Chile, Peru, Bolívie **

Poznávací zájezd v srdci jihoamerického kontinentu. Slavné Machu Picchu v Peru, bájné jezero Titicaca, indiánský La Paz, přejezd největší solnou plani...

cena od: 51 850.00 Kč

Peru, Poznávací zájezdy - Peru, Lima

Záhady civilizace ***

***/**** hotely - pohodlné a ověřené. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem. Třílůžkové pokoje mají 3 oddělené postele. Výš...

cena od: 75 943.00 Kč

Peru, Poznávací zájezdy - Peru, Lima

Na stezce krásy ***

*** hotely a hostely (11 nocí). Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky. Výše uvedený text je překladem polského originál...

4 položky, 1 stránka
Vytvářím objednávku...